Навчальний процес

Особливості організації навчально-виховного процесу

Відповідно до ст.10 Закону України «Про повну загальну середню освіту» 2022-2023 навчальний рік розпочинається 1 вересня святом «День знань» і закінчується 04.06.2022 року святом Останнього дзвоника. Навчальні заняття організовуються за семестровою системою: І семестр – з 1 вересня по 28 грудня 2022 року, ІІ семестр – з 11 січня по 31 серпня 2023 року. Канікули проводяться в такі терміни: осінні з 22 жовтня по 30 жовтня 2022 року, зимові з 29 грудня 2022 року по 10 січня 2023 року, весняні з 25 березня по 2 квітня 2023 року.

Відповідно до Порядку проведення державної підсумкової атестації , затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 07 грудня 2018 року № 1369 « Про затвердження Порядку проведення державної підсумкової атестації», (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 02.01.2019 за № 8/32979),  проводитиметься державна підсумкова атестація: в травні 2023 року для учнів 4 класу, в червні 2023 року для учнів 9 класу, в травні-червні 2023 року для учнів 11 класу.

Допрофільна підготовка  у 8-9 класах за філологічним профілем буде здійснюватися класними керівниками, вчителями української мови та літератури шляхом інформаційної роботи та профільної орієнтації. Це проведення інтелектуально - творчих ігор, дискусій,   конференцій, круглих столів, гуртків, мовних та літературних змагань тощо.

Роботу з допрофільної підготовки буде здійснено за такими основними напрямами: інформаційний, діяльнісний. Це дасть змогу розширити уявлення учнів про навчальний предмет, про себе, свої здібності та можливості, залучити їх до активної, творчої, дослідницької і соціально-значущої діяльності.

Класні години проводитимуться за окремим розкладом. У режимі навчального дня будуть організовані за окремим планом фізкультурно-оздоровчі заходи.

Повноцінність початкової, базової та повної загальної середньої освіти забезпечується реалізацією  інваріантної складової.

Особливості навчального плану початкової школи

(опорний заклад та філія).

У 1-4 класах мовно-літературна освітня галузь реалізується через навчальний предмет «Навчання грамоти» - 1 клас, «Українська мова» та «Читання» - 2 клас, «Українська мова» та «Літературне читання» - 3 - 4 класи.  Через предмет «Англійська мова» реалізується іншомовна галузь.

Математична освітня галузь  реалізується через предмет «Математика».

Природнича, громадянська й історична, соціальна і здоров'язбережувальна галузі реалізуються через навчальний предмет «Я досліджую світ».

Технологічна освітня галузь реалізується через навчальний предмет «Дизайн і технології». Інформатична освітня галузь реалізується через навчальний предмет «Інформатика» ( у 2-3 класах).

Мистецька освітня галузь реалізується через навчальний предмет «Мистецтво» («Образотворче мистецтво», «Музичне мистецтво»). Фізкультурна освітня галузь реалізується через навчальний предмет «Фізкультура».

Особливості навчального плану основної школи

(опорний заклад та філія)

Для 5 – 9 класів освітня галузь «Мови і літератури» реалізується через предмети : «Українська мова», «Англійська мова»,  «Українська література», «Зарубіжна література».

Освітня галузь «Суспільствознавство» реалізується через навчальні предмети: «Історія України (Вступ до історії України та громадянської освіти)» (5 клас), інтегрований курс «Всесвітня історія. Історія України» (6 клас),» Історія України» (7-9 класи), «Всесвітня історія» (7-9 класи), « Основи правознавства» (9 клас).

Освітня галузь «Мистецтво» в 5-7 класах реалізується через навчальні предмети «Музичне мистецтво» та «Образотворче мистецтво» у 8-9 класах – «Мистецтво».

Освітня галузь «Математика» реалізується через навчальний предмет «Математика» (5-6кл.), «Алгебра» і «Геометрія» (7-9 класи).

Освітня галузь «Природознавство»  реалізується через навчальні предмети: «Пізнаємо природу» (5 клас), «Географія»(6-9 класи), «Біологія» (6-9 класи), «Фізика» та «Хімія» (7-9 класи).

Освітня галузь «Технології» реалізується через навчальний предмет «Трудове навчання»  та «Інформатика».

Освітня галузь « Здоров`я і фізична культура» реалізується через навчальні предмети «Фізична культура», «Здоров′я, безпека та добробут» (5 клас)  та «Основи здоров`я» (6-9 класах). Враховуючи кадрове та матеріально-технічне забезпечення, за результатами анкетування учнів та на підставі рішення методичного об'єднання вчителів природничо-математичного циклу (протокол №  від 01 червня 2022 року) обрано такі модулі для вивчення предмета «Фізична культура» в школі в 5-8 класах: легка атлетика, баскетбол, гімнастика, футбол, волейбол; у 9 класі – легка атлетика, футбол, гімнастика, баскетбол.

І семестр

ІІ семестр